Frezy do narzędzi Dremel


frezy dremelaFrezy ze stali szybkotnącej o przeróżnych zarysach. Nadają się do roboty w materiałach takich jak drewno miękkie, tworzywa sztuczne i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Super naostrzone z modelowaną krawędzią skrawającą, frezy szybko i dokładnie nacinają zagłębienia profilują powierzchnie pozostawiając gładką płaszczyznę. Zalecane obroty podane na opakowaniu.

Frezy do grawerowania to kolejna grupa frezów Dremela, wytworzona z stali szybkotnącej. Nadzwyczaj malutkie główki w różnym kształcie nadają się do różnego typu prac grawerskich. Półprodukty obrabiane to: drewna twarde, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, mosiądz, stopy aluminium.

Frezy węglikowe wykonane są z nader trwałych węglików spiekanych. Dremel robi je w różnych obrysach. Nadają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są ogromnie trwałe i efektywne w produkcji. Nadają się do skrawania stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali kolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.

Frezy węglikowe zębate, do prędkiego i zgrubnego usuwania materiału. Choć są nadzwyczaj trwałe to z powodu na nieregularne ostrza przydają się do obróbki laminatów, drewno, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.

Frezy kształtowe. To takie mini frezy napotykane w dużych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wytworzone z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami ułożonymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania zarysów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można pracować w drewno miękkie, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.

27 Lut 2019 08:47 - Super User
Rodzaje mechanizmów w kluczach udarowych

Dzień dobry
Typy mechanizmów udarowych w kluczach pneumatycznych.

Dostępne na rynku pneumatyczne klucze udarowe, bazują na różnych mechanizmach wytwarzających udar. Wszystkie potrzebują smarowania.

https://domtechniczny24.pl/klucze-udarowe-pneumatyczne.html

Jednym [ ... ]

Technika i technologieRead more...
27 Lut 2019 08:20 - Super User
Działanie przecinarki plazmowej

Dzień dobry
Przecinarki plazmowe na dobre zadomowiły się w wielu warsztatach. Duży wpływ ma na to obniżenie ceny przecinarek plazmowych i nadzwyczaj tani osprzęt sprowadzany z Chin.
Warto wiedzieć [ ... ]

Technika i technologieRead more...
28 Cze 2018 07:18 - Super User
Oznaczenia na wężach przemysłowych Norres

Cześć
Ponieważ większość ludzi lepiej rozumie dane patrząc na obrazki a nie czytając napis, przedstawię wszelkie obrazkowe dane dotyczące przeznaczenia węży technicznych Norres. Będzie to również [ ... ]

Porady techniczneRead more...
28 Cze 2018 06:53 - Super User
Agregaty malarskie i tynkarskie

Dzień dobry, przygotowałem garść informacji o agregatach malarskich.
Agregat malarski - narzędzie do malowania hydrodynamicznego - tłoczy i spręża farbę bez użycia powietrza. Farba jest aplikowana [ ... ]

Technika i technologieRead more...
23 Maj 2018 08:11 - Super User
Ochrona dróg oddechowych przed szkodliwymi pyłami i areozolami cz2

Pierwsza część  artykułu o zabezpieczaniu dróg oddechowych przed toksycznymi areozolami.-

1.3. "Wskaźnik ochronności"

Czy opisane do tej pory charakterystyki filtrów pozwalają na dopasowanie [ ... ]

Ochrona ciała czyli BHPRead more...
23 Maj 2018 07:46 - Super User
Narzędzia ręczne Knipexa cz2

Dzień dobry, bieżącym artykule opiszę dwa narzędzia Knipex: szczypce do opasek sprężynowych i mini klucz do nakrętek Knipex.

Szczypce Knipex do opasek i obejm zaciskowych sprężynujących – [ ... ]

Narzędzia ręczne KnipexRead more...
Other Articles