Nowe szlifierki Boscha

Opublikowano w Narzędzia Bosch

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 


Czołem

Tak sobie oglądałem te nowatorskie szlifierki Boscha i zmian w sumie nie jest dużo. To, co rzuca się w oczy to innowacyjne rozwiązanie guzika do klinowania tarczy, przedtem robili takie okrągłe z nieznacznie odstającą jedną częścią. Aktualnie są płaskie i gładko się ukrywają. W sumie to nigdy nie mieliśmy reklamacji na uszkodzenie takiego przycisku. Ale przypuszczalnie Bosch miał i z tego powodu przekształcili.

Nowe szlifierki kątowe zamienią typy klasy od 800 watów do 1400 watów. Dowolny z dziewięciu typów ma 100 W mocy więcej niż adekwatny poprzednik i jest zaopatrzony w szczotki węglowe gwarantujące o 25% dłuższą żywotność w zestawieniu do konkurencyjnych modeli. Wysokie tempo pracy i spora żywotność wśród sprzętów tej klasy zostały zaświadczone w niezależnych pomiarach przeprowadzonych przez znaną niemiecką organizację SLG Prüf- und Zertifizierungs GmbH.  

Nadto, większy guzik blokady wrzeciona i beznarzędziowa zniana osłony tarczy dają bardziej komfortową obsługę. Kolejne rozwiązania techniczne wykorzystane w szlifierkach kątowych przekładają się na bezpośrednie korzyści dla odbiorców: dłuższa żywotność szczotek węglowych obniża częstotliwość i koszty czynności serwisowych, natomiast różny plik zabezpieczeń daje konsumentom pełne przekonanie, że elektronarzędzie spełnia coraz wyższe wymagania w zakresie  bezpieczeństwa i higieny pracy.

 Stosowanie oryginalnego sprawdzonego osprzętu Bosch umożliwia osiągnąć najlepsze rezultaty w trakcie wykorzystywania elektronarzędzi w pracy: przecinania kątowników i profili metalowych, rur i prętów, blach i płyt metalowych, usuwania kanałów wlewowych z odlewów z metali kolorowych, polerowania spawów oraz nierówności z krawędzi i kształtek. Polerowania i satynowania nawierzchni utworzonych z stali nierdzewnej i kwasoodpornej ( do tego służy celowo zaprojektowana szlifierka Bosch GWS INOX 125 ). Czyszczenia z rdzy i innych zabrudzeń. Co więcej, szlifierkami kątowymi Bosch można także ciąć beton i inne materiały ceramiczne, ale stosować trzeba tarcze diamentowe, można również szlifować beton ( specjalne tarcze do szlifowania betonu). Jeśli zastosujemy przystawkę na rzep plus papiery ścierne to będzie można usuwać starą farbę z powierzchni drewnianych. 

27 Lut 2019 08:47 - Super User
Rodzaje mechanizmów w kluczach udarowych

Dzień dobry
Typy mechanizmów udarowych w kluczach pneumatycznych.

Dostępne na rynku pneumatyczne klucze udarowe, bazują na różnych mechanizmach wytwarzających udar. Wszystkie potrzebują smarowania.

https://domtechniczny24.pl/klucze-udarowe-pneumatyczne.html

Jednym [ ... ]

Technika i technologieRead more...
27 Lut 2019 08:20 - Super User
Działanie przecinarki plazmowej

Dzień dobry
Przecinarki plazmowe na dobre zadomowiły się w wielu warsztatach. Duży wpływ ma na to obniżenie ceny przecinarek plazmowych i nadzwyczaj tani osprzęt sprowadzany z Chin.
Warto wiedzieć [ ... ]

Technika i technologieRead more...
28 Cze 2018 07:18 - Super User
Oznaczenia na wężach przemysłowych Norres

Cześć
Ponieważ większość ludzi lepiej rozumie dane patrząc na obrazki a nie czytając napis, przedstawię wszelkie obrazkowe dane dotyczące przeznaczenia węży technicznych Norres. Będzie to również [ ... ]

Porady techniczneRead more...
28 Cze 2018 06:53 - Super User
Agregaty malarskie i tynkarskie

Dzień dobry, przygotowałem garść informacji o agregatach malarskich.
Agregat malarski - narzędzie do malowania hydrodynamicznego - tłoczy i spręża farbę bez użycia powietrza. Farba jest aplikowana [ ... ]

Technika i technologieRead more...
23 Maj 2018 08:11 - Super User
Ochrona dróg oddechowych przed szkodliwymi pyłami i areozolami cz2

Pierwsza część  artykułu o zabezpieczaniu dróg oddechowych przed toksycznymi areozolami.-

1.3. "Wskaźnik ochronności"

Czy opisane do tej pory charakterystyki filtrów pozwalają na dopasowanie [ ... ]

Ochrona ciała czyli BHPRead more...
23 Maj 2018 07:46 - Super User
Narzędzia ręczne Knipexa cz2

Dzień dobry, bieżącym artykule opiszę dwa narzędzia Knipex: szczypce do opasek sprężynowych i mini klucz do nakrętek Knipex.

Szczypce Knipex do opasek i obejm zaciskowych sprężynujących – [ ... ]

Narzędzia ręczne KnipexRead more...
Other Articles